Image Converter for WebP - en to fr_FR translation catalogue (21 entries)

note: Plugin Name of the plugin/theme
en: Image Converter for WebP
fr_FR: Convertisseur d’Images pour WebP

note: Description of the plugin/theme
en: Convert your WordPress JPG/PNG images to WebP formats during runtime.
fr_FR: Convertissez vos images WordPress JPG/PNG aux formats WebP pendant l’exécution.

en: Settings Saved.
fr_FR: Paramètres Sauvegardés.

en: Conversion Options
fr_FR: Qualité de Options

en: Conversion Quality
fr_FR: Qualité de Conversion

en: e.g. 75
fr_FR: par exemple 75

en: WebP Engine
fr_FR: Moteur WebP

en: e.g. Imagick
fr_FR: par exemple Imagick

en: Image Options
fr_FR: Options des Images

en: Convert Images on Upload
fr_FR: Convertir des images lors du téléchargement

en: This is useful for new images.
fr_FR: Ceci est utile pour les nouvelles images.

en: Convert Images on Page Load
fr_FR: Convertir des images lors du chargement de la page

en: This is useful for existing images.
fr_FR: Ceci est utile pour les images existantes.

en: Save Changes
fr_FR: Sauvegarder les Changements

note: translators: Autoload file path.
en: Fatal Error: %s file does not exist, please check if Composer is installed!
fr_FR: Erreur fatale : %s fichier n’existe pas, veuillez vérifier si Composer est installé !

note: translators: Absolute path to Source Image.
en: Error: %s does not exist.
fr_FR: Erreur : %s n’existe pas.

note: translators: Absolute path to Source Image.
en: Error: %s is not an image.
fr_FR: Erreur : %s n’est pas une image.

note: translators: Exception error msg.
en: Fatal Error: %s
fr_FR: Erreur fatale : %s

note: Log Options
en: Log Options
fr_FR: Options de Journal

note: Log errors for Failed Conversions
en: Log errors for Failed Conversions
fr_FR: Consigner les erreurs pour les conversions ayant échoué

note: Enable this option to log errors.
en: Enable this option to log errors.
fr_FR: Activez cette option pour consigner les erreurs.
