Image Converter for WebP - en to hi_IN translation catalogue (23 entries)

note: Plugin Name of the plugin/theme
en: Image Converter for WebP
hi_IN: वेबपी के लिए छवि परिवर्तक

note: Author of the plugin/theme
en: badasswp
hi_IN: बदमाशस्वप

note: Description of the plugin/theme
en: Convert your WordPress JPG/PNG images to WebP formats during runtime.
hi_IN: रनटाइम के दौरान अपनी वर्डप्रेस जेपीजी/पीएनजी छवियों को वेबपी प्रारूपों में बदलें।

en: Settings Saved.
hi_IN: सेटिंग्स सहेजी गईं।

en: Conversion Options
hi_IN: रूपांतरण विकल्प

en: Conversion Quality
hi_IN: रूपांतरण गुणवत्ता

en: e.g. 75
hi_IN: जैसे 75

en: WebP Engine
hi_IN: वेबपी इंजन

en: e.g. Imagick
hi_IN: जैसे इमैजिक

en: Image Options
hi_IN: छवि विकल्प

en: Convert Images on Upload
hi_IN: अपलोड पर छवियों को कनवर्ट करें

en: This is useful for new images.
hi_IN: यह नई छवियों के लिए उपयोगी है।

en: Convert Images on Page Load
hi_IN: पेज लोड पर छवियों को कनवर्ट करें

en: This is useful for existing images.
hi_IN: यह मौजूदा छवियों के लिए उपयोगी है।

en: Actions
hi_IN: कार्रवाइयाँ

en: Save Changes
hi_IN: बदलाव सहेजें

note: translators: Autoload file path.
en: Fatal Error: %s file does not exist, please check if Composer is installed!
hi_IN: घातक त्रुटि: %s फ़ाइल मौजूद नहीं है, कृपया जांचें कि संगीतकार स्थापित है या नहीं!

note: translators: Absolute path to Source Image.
en: Error: %s does not exist.
hi_IN: त्रुटि: %s मौजूद नहीं है।

note: translators: Absolute path to Source Image.
en: Error: %s is not an image.
hi_IN: त्रुटि: %s एक छवि नहीं है।

note: translators: Exception error msg.
en: Fatal Error: %s
hi_IN: गंभीर त्रुटि: %s

note: Log Options
en: Log Options
hi_IN: लॉग विकल्प

note: Log errors for Failed Conversions
en: Log errors for Failed Conversions
hi_IN: विफल रूपांतरणों के लिए लॉग त्रुटियां

note: Enable this option to log errors.
en: Enable this option to log errors.
hi_IN: त्रुटियों को लॉग करने के लिए इस विकल्प को सक्षम करें।
